PENGUIN WATCH – LICZENIE PINGWINÓW

b_234_234_16777215_00_images_Miniaturki_19_20_37.png

Lubisz pingwiny? Ciekawią Cię? Weź udział w światowym projekcie.

Wszystkich miłośników przyrody, ekologii i nie tylko, zapraszam do udziału w światowym projekcie Liczenia pingwinów na Antarktydzie.

Projekt zorganizowany jest przez grupę naukowców – pingwinologów z Uniwersity of Oxford, którzy we współpracy z Londyńskim Stowarzyszeniem Zoologicznym przeprowadzają badania populacji ptactwa wodnego i zagrożeń ekologicznych w  ekosystemach. W ciągu ostatnich 10 lat, na terenie Oceanu Południowego i Antarktydy umieszczono kamery, za pomocą których prowadzony jest monitoring (obserwacja) rozmnażania i rozwoju pingwinów.  Projekt prowadzony jest we współpracy z największym na świecie portalem zooniverse.org umożliwiającym każdemu człowiekowi na Ziemi udział i pomoc w prowadzonych badaniach naukowych.

Tak więc, Twój udział w projekcie jest elementem prawdziwej pracy naukowej. Pingwiny, które  policzysz, naukowcy wykorzystają do swoich badań. Biorąc w nim udział, możesz zostać dopisany do listy uczestników projektu. Projekt liczenie pingwinów  nie ma określonego limitu czasu, to oznacza, że im więcej osób weźmie w nim udział, tym szybciej pingwiny zostaną policzone. My planujemy swój udział do końca kwietnia. Rejestracja udziału, wymaga obecności i zgody rodziców. Zaproś ich do wspólnej naukowej przygody.

W trakcie projektu zapisuj ile pingwinów odkryłeś i policzyłeś; dorosłych. Młodych i jaj. Na koniec projektu przesłane dane podliczymy i umieścimy podsumowanie naszego udziału na stronie internetowej szkoły. Chętni uczniowie, którzy wezmą udział i wykaża sie  dokumentacją pracy w projekcie (kalendarz pracy i liczba policzonych w danym dniu pingwinów, można przesłać zdjęcia podczas pracy) otrzymają 6 z biologii waga 2.

Jak zacząć?

Dla Was został przetłumaczony link i ścieżka dostępu. Do udziału w projekcie, nie trzeba znać j. angielskiego, ale można go poćwiczyć.

Wykonaj po kolei czynności z instrukcji i... licz pingwiny.

Liczymy na Was

Życzę Wam dobrej zabawy i fajnej naukowej przygody.

Pozdrawiam ekologicznie

Małgorzata Szeligiewicz